Куріння вбиває

Куріння вбиває кожну десяту людину у світі

Куріння спричиняє кожну десяту смерть у світі, причому половина з цих смертей припадає всього лише на чотири країни – Росію, США, Китай та Індію. Такі дані про паління вчені проаналізували у 195 країнах в 1990-2015 роках, інформує BBC.

Автори дослідження застерігають, що попри кілька десятиліть політики боротьби проти тютюну, чисельність населення зростає, а, отже, зростає і кількість курців. Дослідники кажуть, що смертність може зростати і далі, оскільки тютюнові компанії агресивно рушили на нові ринки, особливо в країнах, що розвиваються. Цю доповідь опублікували в медичному журналі The Lancet.

«Попри більш ніж півстолітнє існування доказів шкідливого впливу тютюну на здоров’я, зараз один із чотирьох чоловіків у світі курить щодня», – сказала старший автор доповіді доктор Еммануела Гакіду.

Майже один мільярд людей в 2015 році щодня палив – один чоловік з чотирьох і одна жінка з двадцяти. Це краще, ніж у 1990 році, коли в світі курив кожен третій чоловік і кожна 12-я жінка, однак через зростання населення загальна кількість курців зросла – з 870 мільйонів у 1990 році. Кількість смертей, пов’язаних з курінням, зросла на 4,7% і досягло 6,4 млн у 2015 році.

Деяким країнам успішно вдалося змусити людей кинути палити – здебільшого завдяки збільшенню податків, попереджень на упаковках і освітніх програм. Наприклад, за 25 років кількість курців в Бразилії знизилася з 29% до 12% серед чоловіків і з 19 до 8% серед жінок.

Проте у Росії кількість жінок-курців зросла на 56,2%, в кількість чоловіків-курців знизилася на 11%. Схожі тенденції спостерігаються в деяких азіатських регіонах.