Сигарети

Як Big Tabacco скуповують експертів та маніпулюють нами Коментувати

Нашу увагу привернула стаття керівниці Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень Мирослави Кабанчик на Медіа-хабі «Твоє Місто» під назвою “Подвійна залежність, або Чим небезпечні е-сигарети, яких прирівняли до звичайних“.

На основі цієї статі ми розкажемо як великі тютюнові компанії (Big Tabacco) скуповують експертів, ЗМІ для маніпуляції громадською думкою і навіть депутатів для прийняття вигідних законів.

Основні тези статті пані Кабанчик наступні:

 • 1. Електронні сигарети почали використовувати переважно молоді люди
 • 2. Американські лікарі зауважили, що побільшало легеневих захворювань
 • 3. Дим містить у собі близько семи тисяч шкідливих хімічних сполук
 • 4. Електронні сигарети винайшли у Сполучених Штатах Америки
 • 5. Статистика в США, на жаль, невтішна
 • 6. За 2019 рік у Сполучених Штатах було 240 людини із ушкодженнями легень різного ступеня, 52 померли. Всі вони були молодого віку.
 • 7. ВООЗ зробила висновок і визначила, що електронні сигарети шкідливі
 • 8. Фахівці прийшли до висновку, що речовини, які містяться у димі, що утворюється від нагрівання електронної сигарети, дуже шкідливі, і мають точно такі ж канцерогенні властивості, як і дим від звичайних сигарет
 • 9. Курити звиклі сигарети краще людина може контролювати кількість нікотину.
 • 10. Вони можуть взагалі зриватися
 • 11. В картриджах і жижках невідомо що
 • 12. Вчені довели, що від електронних сигарет є така ж шкода як від звичайних
 • 13. Ніякої користі від електронних сигарет немає, тому пані Кабанчик підтримує те, що в Україні прийняли такий закон

Вейпер

Те, що пані Кабанчик висловилась не за просто так у нас сумнівів немає, оскільки тут цілий букет інформаційних вкидів, які Big Tabacco проплачують останніми роками, замовляючи статті у всіх можливих медіа, а медіа за гроші ще не таке публікують. Варто також зазначити, що пані Кабанчик не посилається на жодні незалежні дослідження. Користуючись з експертності таких людей як пані Кабанчик, Big Tabacco намагаються легалізувати відверті чутки та фейки. Насправді рівень цих статей ледь перевищує сказане бабцями на лавці біля під’їзду.

Почнемо опонувати:

 • 1. Молоді люди не почали, а замінили звичайні сигарети
 • 2. Побільшало легеневих захворювань, тобто в порівнянні з курцями? На скільки побільшало? на 240 людини? Серйозно? Це привід прирівняти до звичайних курців з мільйонами чорних прокурених легенів, які постійно їх випльовують? Що це за легеневі захворювання, наскільки вони небезпечні пані Кабанчик замовчує, головне зачепилась за якусь цифру трохи більшу від 0.
 • 3. Прошу показати висновки незалежної лабораторії про сім тисяч шкідливих хімічних сполук. Це відвертий фейк. Написали так, щоб було понад 4000 продуктів, які вдихає звичайний курець
 • 4. Електронні сигарети винайшли не у США, а Китаї. Тут просто треба зайти у вікіпедію і поцікавитись.
 • 5. В США все в порядку, статистика невтішна тільки для Big Tabacco
 • 6. Про 240 людини з ушкодженнями легень від вейпу у країні з 350 мільйонами населення за цілий рік говорять як про катастрофу. Пані Кабанчик, порівняйте, будь ласка, з кількістю людей з ушкодженнями легень від сигарет за цей самий період, ви будете напрочуд здивовані. 52 померли не від вейпу як такого, а від конкретної жижки, яку виявили та заборонили. Але вас деталі мало цікавлять
 • 7. ВООЗ визначила, що електронні сигарети шкідливі. Так шкідливі, забруднене повітря і вода також шкідливі. Тут питання наскільки шкідливі? Ви цим намагаєтесь сказати, що шкідливе все однаково і різниці між звичайними сигаретами немає?
 • 8. Які фахівці? Маркетологи Big Tabacco? Де посилання на незалежне дослідження? Тут ви розповсюджуєте відверту брехню, що “електронної сигарети, дуже шкідливі, і мають точно такі ж канцерогенні властивості, як і дим від звичайних сигарет”.
 • 9. Тут зачепилась за ниточку, передоз справді може бути, незначний, оскільки організм людини відразу дасть знати. Але тут Big Tabacco хочуть наголосити, що звичайні сигарети кращі
 • 10. Зриваються не сигарети, а батарейки і переважно в мехмодах які призначені для досвідчених вейперів, деякі новачки це ігнорують. Зриваються батарейки і в телефонах, самокатах, електромобілях і взагалі у всіх пристроях де можна засунути неякісні батарейки або використовувати їх не за призначенням. Пані Кабанчик відмовиться від мобільного телефону? Може всі пульти з дому повикидає?
 • 11. Жижка складається не з невідомо що, а конкретних складових, пропіленгліколю, гліцерину, нікотину та ароматизаторів.
 • 12. Які вчені? Тут знову відвертий фейк. Дайте хоч одне посилання на контентну наукову статтю з незалежними дослідженнями. А ми вам пропонуємо ознайомитись з висновками британських вчених з міністерства здоров’я, які визначили, що електронні сигарети на 95% менш шкідливі ніж звичайні.
 • 13. Тут вже підсумок під який пані Кабанчик після вкидання пачки фейків і маніпуляцій підводить людей, куріть дальше, бо ніякої користі від електронних сигарет немає.

Пані Кабанчик пройдіть до каси, чесно відробили свої пару гривень, за те, що спонукаєте мільйони людей, які не можуть кинути палити не переходити на електронні сигарети, а навіщо? вони ж такі ж шкідливі, ба, навіть гірші, я в газеті читав, там не брешуть, правда Медіа-хаб «Твоє Місто»? Скільки ще помруть людей від сигарет Big Tabacco начитавшись таких експертів як пані Кабанчик?

А в касі вам можуть відмовити, за старою методичкою відпрацювали. У Big Tabacco змінилась стратегія, те, що не можна побороти треба опанувати. Новий закон на догоду Big Tabacco просто вичистить весь ринок на якому зараз багато дрібних гравців під одного монополіста, зі всіма наслідками, одне з яких багатократне підвищення цін. Для багато курців вейп окрім меншої шкоди дозволяв ще чимало зекономити, якщо курці на сигарети в місяць тратять ~2000 грн., то наші клієнти на нашу само замісну жижку (база 500 мл/3мг + 50мл аромки ТПА) витрачають ~400 грн. Новий закон це змінить, оскільки він не про здоров’я людей, а про гроші, великі гроші. Держава просто не може собі дозволити втрачати гроші з податків на тютюн, тому до тютюну треба прирівняти все. Big Tabacco змогли переконати депутатів як миттєвою вигодою так і довготерміновою перспективою для держави, взамін вони знову отримають весь ринок.

Що залишається вейперам? До введення закону в дію ще півтора року. За цей час багато вейперів перестануть парити, а ті, що залишаться зможуть запастись жижкою ще на 2 роки, саме стільки жижка може зберігатися.

* У нас немає доказів отримання винагороди Мирославою Кабанчик за свою статтю, про таке в декларації не пишуть, ми лише висловлюємо власну думку опираючись на те, хто в цій статті є бенефіціаром, та наполегливісь з якою нас переконує пані Мирослава, що вейп такий самий шкідливий як сигарети, і замінювати сигарети немає сенсу. Ми готові надати незгодним можливість аргументованої відповіді в коментарі нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *